Selçuk ASLAN
this site the web

Hayalimdeki Yolculuk Yarışması


Siz de Evliya Çelebi'nin gezgin ruhunu taşıyorsanız "Hayalimdeki Yolculuk" yarışmasına katılın ve hayalinizdeki Avrupa seyahati gerçek olsun! Yarışma sonunda kazanan 24 Çağdaş Evliya Çelebi, 7 ile 10 gün arasında en az üç Avrupa ülkesini gezme imkanına sahip olacak.

Hayalimdeki Yolculuk Yarışması Nedir?

Tıpkı yüzyıllar öncesinin ruhunu geleceğe aktaran Evliya Çelebi ve diğer gezginler gibi, içinde gizlediğin gezgin ruhu keşfetmek, yeni yerler görmek, yeni insanlar ve yeni kültürlerle tanışmak için sabırsızlandığından eminiz.

Hayalimdeki Yolculuk Yarışması ile sana bugüne kadar hayalini kurduğun seyahatleri dile getirme ve paylaşma fırsatını sunuyoruz. Dilersen kendine bir kullanıcı profili oluşturarak hayalindeki yolculukları tasarlayabilir bizlerle paylaşarak yarışmaya katılabilir ve yarışmada ödül kazananlardan birisi sen olabilirsin. Nasıl mı? Yazı, fotoğraf ya da kısa film-videolar ile hayalindeki yolculuğun hikâyesini anlatarak! Hikâyen jüri ve site katılımcılarından yeterli puan alırsa hayalleri süsleyen gerçek bir yolculuğa çıkma şansını yakalayacaksın…

Yapman gereken şey, hayalindeki Avrupa seyahatini kültürel unsurlarla birlikte ilgi çekici, yaratıcı bir şekilde anlatmak ve kültürlerarası diyaloğa katkı sunmaya çalışmak olmalı. “Hayalimdeki Yolculuk Web Sitesi” sana hayallerinin kapılarını açıyor. Hikâyeni anlatmaya hemen başla. Unutma tek sınırın hayal gücün!

Ödül Ne Olacak?

Yarışma sonunda kazanan 24 Çağdaş Evliya Çelebi, 7 ila 10 gün arasında en az üç Avrupa ülkesini gezme imkânına sahip olacak. Kazananların seyahate ilişkin tüm masrafları; ulaşım, konaklama, iaşe, seyahat ve sağlık sigortaları, vize masrafları karşılanacaktır. Ayrıca kazananlara özel bir eğitim verilerek seyahat izlenimlerini Hayalimdeki Yolculuk web sitesindeki blog üzerinden paylaşmaları istenecektir. Yarışmada başarılı ve özgün görülen bazı çalışmalara ve web sitesinde etkin olan üyelere de sürpriz ödüller verilebilecektir.


Yarışmaya Nasıl Katılabilirim?
Genç bir gezgin olarak yarışmaya; hayalindeki seyahati anlatan yazı, fotoğraf ya da amatör videolarla (kısa film) katılmalısın...

Yarışmaya TC vatandaşı olan ve Türkiye'de ikamet eden 18-30 yaş arası herkes katılabilir.

Yarışmaya Katılma Koşulları:

Yarışmaya en fazla üç eserle katılabilirsin.
Oluşturduğun içeriklerin özgün olmalısına dikkat etmelisin
Seyahat hikâyeni kendi deneyimlerinden yararlanarak ve/veya sadece hayal gücünü kullanarak oluşturabilirsin.

Ayrıca, hayal gücünü desteklemek için, Avrupa Birliği Portalındaki birçok Avrupa ülkesine dair bilginin derlenmesiyle oluşturulan bir harita da web sitemizde yer alıyor.Hayalimdeki Yolculuk web sitesi ve yarışması, kültürlerarası diyaloğa katkıda bulunmayı amaçlayan bir proje olduğundan sunulan eserlerde dil, din-inanç, gelenek-görenek, tarih, sanat, giyim, yemek, vs. gibi kültürel unsurlar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Yarışmaya sunduğun eser, site takipçileri ve jüri tarafından değerlendirilecek. Eserinin içeriği temel belirleyici olsa da hayalini ne kadar çok kişiye ulaştırır, hayaline destek olmalarını sağlar, aynı zamanda hayalleriyle yarışmaya katılarak gezgin olabilecek arkadaşlarını yarışmaya yönlendirirsen, o kadar çok puan kazanırsın.

Puanlarını daha da artırmak istiyorsan forumlara katılmalı, anketlerde fikirlerini paylaşmalı ve diğer gezginlerin seyahatlerini takip etmelisin.

Söylediğimiz gibi tek sınırın hayal gücün. Yarışmaya hayalindeki seyahati anlatan yazı, fotoğraf, kısa film-video ya da bunlardan bazılarını bir arada sunan bir eserle katılmalısın.

Yarışmaya katılmak için yapman gereken ilk şey siteye üye olmak. Profilini oluşturduktan sonra Hayalindeki Yolculuk yarışmasına eserinle katılabilirsin…

Puanlama Sistemi

Unutma, Avrupa Seyahati kazanmak için en güzel eseri oluşturmanın yanında, projeye ve web sitesine vereceğin aktif destek ile de şansını artırabilirsin! Ayrıca davet ettiğin ve siteye üye olan her arkadaşın da sana puan kazandırabilir.

Yarışma 15 Haziran 2011 tarihine kadar devam edecek ve katılımcılar ile site ziyaretçileri de eserlerin altındaki “beğendim” butonunu tıklayarak beğenilerini gösterebilecekler. Sunduğun eserin çok sayıda beğeni almış olması da toplam puana katkı sağlayacak.

Ön jüri bütün bu kriterleri dikkate alıp büyük jürinin en son seçimi yapacağı finale kalacak eserleri belirleyecek ve büyük ödül olan Avrupa Seyahati’ne bir adım daha yaklaşmış olacaksın.

Başvuru için tıklayınız.

www.britishcouncil.org

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Selçuk ASLAN

Gençlik ve Doğa Gönüllüsü / Makine Mühendisi

İletişim